Sroda, 11.07.2012, godz. 22:45 zapraszamy na koncert S-O-L-O
TOMASZA DĄBROWSKIEGO!!!
Jest
to dla nas zawsze ogromny zaszczyt goscic tego pana u nas!! drodzy
goscie, bardzo serdecznie zapraszamy na koncert S-O-L-O pana
TOMASZA DĄBROWSKIEGO
Tomasz Dąbrowski gra na trąbce i na instrumencie nazwanym przez niego ‘Balkan-Horn ‘, do tego jeszcze na fortepianie i perkusji.
Jego mocne, charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie inspirowane
jest folkiem wschodnioeuropejskim, awangardą Berlińską i współczesną
sceną muzyki improwizowanej.
Absolwent PSM im. Fryderyka
Chopina w Warszawie na wydziale jazzu. Obecnie student wydziału
kompozycji na The Carl Nielsen Academy Of Music
w Odense, w Danii.
Na swoim koncie ma wiele nagród, m.in: Wraz ze swoim kwartetem zdobył 1
miejsce na XI Ogolnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i
Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu (2008). Na tym tez konkursie został
uznany za najlepszego instrumentalistę. Przewodniczącym w jury był
Zbigniew Namysłowski.
Na Festiwalu Młodych Talentów,
organizowanym przez Klub Tygmont oraz Uniwersytet Warszawski - „Nadzieje
Warszawy 2008", Tomasz Dąbrowski Quintet został uznany za Najlepszy
Zespół. W jury zasiadali Andrzej Jagodziński (przewodniczący), Jerzy
Małek i Paweł Brodowski.
W 2009 roku Tomasz Dąbrowski otrzymał
nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na Konkursie w ramach XI Lotos
Jazz Festival, Bielska Zadymka Jazzowa, grając z Polsko-Duńskim
„OFF-QUAR-TET”.
W grudniu 2009 Toasz został zaproszony by
zagrać jako jeden z 6 wybranych solistów z Danii w projekcie CROSSROAD.
Wtedy to grał z triem Ole Matthiessen/Henrik Dhyrbye/Ole Streenberg, są
to jedni z najbardziej znanych muzyków 'hard-bopowych' w Danii.
Latem 2010 wydał DVD: LIVE IN KIEV, razem z zespołem OFF-QUAR-TET, oraz
Shockola+PL & Leopolis Orchestra. Koncert odbył się w ramach
międzynarodowego festiwalu JazzBez w 2009 roku.
W lipcu 2011
nakładem magazynu Jazz Forum, ukazała się płyta OFF-QUAR-TET, przyjęta
bardzo entuzjastycznie przez krytyków i słuchaczy.
Aktualnie
trwają pracę nad wydaniem nagrania w trio, ze światowej klasy muzykami:
Andersem Mogensenem i Nils Bo Davidsenem, pod nazwą „TOM TRIO”. Płyta
ukaże się nakładem Duńskiej wytwórni ILK Records.
Na przełomie stycznia i lutego 2012 Dąbrowski przebywał w
Nowym Jorku. Efekt tego wyjazdu to trzy płyty nagrane z gigantami
współczesnej sceny jazzowej z USA. Duet z genialnym Tyshawn Sorey’em na
perkusji, trio z Kris Davis na fortepianie i Andrew Drury na perkusji.
Trzecia płyta to projekt Kenneth Knudsena, w którym prócz Dąbrowskiego,
wzięli udział m.in Johnathan Blake i Jaleel Shaw – obaj nominowani do
Grammy Awards. Nagrania były realizowane w najlepszych studiach Nowego
Jorku, Skyline Studio, Peter Karl’s Studio i Acoustic Sound.
W
maju 2012, koncertował w duecie z Tyshawn Sorey’em. Marek Dusza z
Rzeczpospolitej, w swojej recenzji napisał: „Najorginalnieszy występ
festiwalu Katowice Jazzart”.
Monika Okrój na łamach Jazz Forum
pisała: „Ich spotkanie to niewątpliwie wydarzenie festiwalu, nie bez
znaczenia dla polskiego jazzu”
Tomasz Dąbrowski regularnie
koncertuje i nagrywa w całej Europie, grając z takimi muzykami jak m.in.
Johnathan Blake, Jaleel Shaw, Kris Davis, Tyshawn Sorey, Stephen Scott,
Anthony Pinciotti, Bob Gulotti, Anders Mogensen, Andrew D’Angelo, Jacob
Anderskov, Fredrik Lundin, Simon Krabs, Andreas Lang, Kasper Tom,
Aleksander Maksymiw, Wacław Zimpel, Ihor Hnydyn, Anastasiya Litvinyuk,
Marek Kądziela, Kenneth Knudsen, Gilad Hekselman, Oskar Gudjonsson,
Kasper Tranberg. Prócz autorskich projektów gra z międzynarodowymi
grupami: ShockolaD+PL, Andrzej Jagodziński Trio, COPENHAGEN ART
ENSAMBLE, OFF QUAR TET, HUNGER PANGS, SYNTAX ERROR, Tip Toe Big Band,
DĄBROWSKI/ZUKANOVIĆ, Kenneth Knudsen Group, Ephemeric Quintet,
Trifonidis Illumination Quartet, Trouble Hunting i DUMBO, FREE4ARTS.
Grał na wielu festiwalach, np. Amiens Jazz Festival , Vinter Jazz
Festival, Krokus Jazz Festival, Bielska Zadymka Jazz Festival, New
Cooperation Jazz Festival, JazzBez, Copenhagen Jazz Festival,
Havnekulturfestival, JazZGdyni. Summer of Jazz & Blues Festival,
Aarhus Jazz Festival. Katowice Jazzart Festivalaj oraz na najstarszym
Europejskim festiwalu jazzowym w Ljublianie na Słowenii, obok takich
gwiazd jak William Parker, Herb Robertson i Craig Taborn.
Obecnie Tomasz regularnie koncertuje w całej Europie z międzynarodowymi projektami, oraz s-o-l-o.
Linki:
s-o-l-o
DĄBROWSKI/SOREY
NOT EVERY BIRD CAN DANCE:
3D: DĄBROWSKI/DAVIS/DRURY

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz