Wtorek, 24.07.2012, godz. 21.00 zapraszamy na koncert
"Kusiołek / Postaremczak"
Dwóch
znakomitych muzyków Robert Kusiołek i Paweł Postaremczak - w nietypowym
zestawieniu instrumentalnym – akordeon i saksofon - zapraszamy
serdecznie!!!
Robert Kusiołek – akordeonista, kompozytor.
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w
Poznaniu w klasie akordeonu prof. Jerzego Kaszuby. Od 2007 roku studiuje
w Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover Solistenklasse u
prof. Elsbeth Moser. Stypendysta Programu Polskiego MŁODA POLSKA – 2006
oraz Niemieckiego DAAD – 2007. Robert
Kusiołek od wielu lat poświęca się muzyce improwizowanej. Owocem jego
twórczych poszukiwań jest wydana płyta „NUNTIUM” (MULTIKULTI PROJECT -
2011). Posługując się własnym, indywidualnym językiem muzycznym udało mu
się przerzucić most pomiędzy tradycją i nowoczesnością, dwoma nurtami,
które jego zdaniem nie są w opozycji wobec siebie.
Paweł
Postaremczak – obecnie najciekawszy saksofonista młodego pokolenia na
polskiej scenie. Charakteryzuje go wyjątkowo liryczny i ekstatyczny
styl, będący kontynuacją tradycji wielkich mistrzów saksofonu jak John
Coltrane czy Pharoah Sanders. Jego gra hipnotyzuje. Z niezwykłą
świadomością tworzy frazy niepowtarzalne, trudne do zapomnienia.
Współpracuje m.in. z Michaelem Zerangiem, Mikołajem Trzaską, Klausem
Kugelem, Raphaelem Rogińskim, Markiem Tokarem, Januszem Stefańskim czy
Robertem Kusiołkiem. Wraz z Wacławem Zimplem, Pawłem Szpurą i Ksawerym
Wójcińskim współtworzy kwartet HERA. Od ponad dziesięciu lat
współpracuje też z poznańską formacją Snowman.
Wstep: 10 zl

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz