niedziela, 14 października 2012

Juz dzisiaj w niedziele 14.10.2012 o godz. 20:30 wystapia u nas muzycy, na ktorych juz nie mozemy sie doczekac!! 
Prosimy sie przygotowac na ta improwizacyjna uczte muzyczna!!

Jan Małkowski - sax
Michał Kasperek - drums
Ksawery Wójciński - bass



Jan Małkowski

improwizator, samouk, chciałby pozostać w swoim graniu na etapie 
dziecięcego bazgrolenia lub spontanicznego tańca; od lat współpracuje z perkusistą Michałem Kasperkiem, ich wspólna gra jest odzwierciedleniem życiowego tętna, z którym są ‘tu i teraz’, 
poddają się bryzganiu i szkwałom codzienności; od roku współpracuje z Ray’em Dickaty, 
z którym współtworzy improwizujący zespół Infant Joy.

Michał Kasperek

bębnista. Wraz z Jankiem Małkowskim współtworzy improwizowany duet. 
Chętnie udziela się w różnych konfiguracjach. Grywa z Ray'em Dickaty oraz z Dominiiem "Dodosem" Morzewskim w Infant Joy. Jak sam o sobie mówi: "gram wbrew rozsądkowi, 
z potrzeby serca, z potrzeby ciągłego ruchu". 
Inspiruje go kapanie wody z kranu, odgłosy zza ściany, erozja i korozja, także las.

Ksawery Wójciński

niezwykle wszechstronny, klasycznie wykształcony kontrabasista, swobodnie poruszający się w stylistykach sięgających od muzyki dawnej po współczesną muzykę improwizowaną. 
Wójciński dysponuje bardzo charakterystycznym, głębokim dźwiękiem i wyjątkowym poczuciem rytmu, przywołując na myśl wielkich kontrabasistów afroamerykańskich. 
Jego wirtuozowska technika smyczkowa pozwala mu na prowadzenie partii melodycznych wchodząc w równoprawny dialog z solowymiinstrumentami. 

Współpracuje m.in. z Klausem Kugelem, Michaelem Zerangiem, Raphaelem Rogińskim, Mikołajem Trzaską.

Wstep: 15 / 10 zl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz