czwartek, 15 listopada 2012

Zapraszamy bardzo serdecznie na "Projekt 'A'" (Jam Session / Instalacja) w ramach 


Dzisiaj, Czwartek, 15.11.2012, od godz. 19:00

Autorzy: Rafał Kosewski, Michał Sieczkowski, Łukasz Strzelczyk


Zagrają:

Olgierd Dokalski - trąbka
Wojciech Kwapisiński - gitara
Oori Shalev - perkusja
Ray Dickaty - saksofon

oraz

zespół "Pokusa" w składzie: Natan Kryszk, Tymon Bryndal, Teodor Olter

Wizualizacje, Scenografia - Pola Nowak-Tyszowiecka

Aktor – Sebastian Pawlak


Idea: 

Projekt jest próbą przywołania wyjątkowej atmosfery warszawskiego klubu jazzowego „Akwarium”, w którym koncerty i przedłużające się do rana jam session stanowiły w realiach PRL- u prawdziwą namiastkę wolności. 

Jazzowa enklawa sztuki stanowiła świat „na uboczu”, oderwany duchowo od realiów Małej Stabilizacji, mimo że wciąż w nich obecny. Celem autorów projektu jest ukazanie tego dziwnego rozdwojenia, które – pomimo przeciwności historycznych – paradoksalnie doprowadziło do rozkwitu polskiego jazzu.

Pragnąc przywołać wyjątkową atmosferę warszawskiego klubu, zapraszamy na specjalne jam session z udziałem dwóch pokoleń muzyków. Zainspirowani prasą muzyczną z lat 70. i 80. przypomnimy również czasy, kiedy jazzowa improwizacja była nie tylko artystyczną formą wyrazu, ale także gestem osobistej wolności.

Wstęp Wolny!!! 

Start 19:00, Koniec 23:00

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz