Koncert "Deši" (Eva Žižkovská / Lukáš Pilnaj) *CZ*
Wt. 26.02.2013, g. 20:30
Didgeridoo i Barytonowy Saksofon?! W czeskim wykonaniu?! To niezwykle, intrygujące zestawienie instrumentow uslyszymy na ostatnim koncercie w lutym!
Duo Děsi jako pierwsi Czesi wystąpią na naszej scenie, ale również jako pierwsi pozwolą nam posłuchać na żywo niesamowitego instrumentu jakim jest didgeridoo.
Duo Děsi
połączenie dwóch oddechów z dwóch muzycznych światów. To nowatorski czeski projekt muzyczny, oparty na saksofonie barytonowym i australijskim didgeridoo. To dialog pomiędzy drewnem i metalem, etniczną i europejską tradycją muzyczną, kobietą i mężczyzną.
Swoją muzyką przełamuje granice gatunków jazz- funky- world music. Odnajduje harmonię w przeciwnościach oraz współbrzmienie najstarszego i najmłodszego instrumentu dętego. Głęboki rezonans dźwięków przeplatany jest z wyższymi tonami, niesie w sobie zadumę i powagę.
Historia projektu:
Děsi grają razem jako duet od 2009 roku. Mają za sobą dziesiątki koncertów m.in. we Włoszech, Anglii, Polsce, Francji. W ubiegłym roku wydali swoją pierwszą płytę.
Lukáš Pilnaj występuje także solo pod nazwą D.I.D.G. Orchestra, Eva Žižkovská gra od wielu lat w Big Bandzie Petra Svobody. Oboje są również członkami elektroakustycznego zespołu Kus kus klan.
Strona zespołu: http://www.pilnaj.com/desi/
Muzyka
http://www.youtube.com/watch?v=RVbKJmo0bMg
http://www.youtube.com/watch?v=5WlhEjfoHlI&feature=related
Wstep: 15 pln

.jpg)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz