czwartek, 2 października 2014

Koncert "Minerals"

Czw. 23.10.2014, g. 20:30 || 20 PLN



Ich wydany w 2012r. debiutancki album 'White Tones' był objawieniem. Nie tylko dla zagranicznej i polskiej prasy, ale przede wszystkim dla słuchaczy, w tym tez nas. Czegoś oryginalniejszego w indie-rockowej muzyce już dawno nie słyszeliśmy. Uważamy jednak, ze był to dopiero początek - czegoś większego. Śledzimy ich losy nie od wczoraj, i ze spokojem możemy wszystkich zapewnić, ze nie raz jeszcze zaskoczą. Dlaczego? Bo ten zespół ma jedną z rzadko spotykanych w naszych czasach cech - dążenie do celu. Przekonajcie się sami, już niebawem w 'Pardonie'. 


∆ Czw. 23.10.2014, g. 20:30

∆ Bilety: 20 PLN [online / przy barze / przed koncertem 'na bramce']


• Filip Pokłosiewicz - wokal, gitara
• Łukasz Cirocki - gitara
• Patryk Zieliniewicz - gitara 
• Andrzej Ratajczyk - perkusja 
• Łukasz Różycki - gitara basowa

Minerals łączą takie gatunki muzyczne jak new wave, indie, noise rock oraz elementy popowe. Zespół powstał w 2009 roku, zaś w 2012 roku wydał debiutancki album „White Tones”, który został bardzo dobrze przyjęty.

Na albumie znalazło się 12 utworów, w których można było odnaleźć wpływ brytyjskiej, gitarowej sceny muzycznej. Zespół został zaproszony na jeden z największych i najważniejszych festiwali na świecie SXSW odbywający się w Austin, w Teksasie. Zagrał również na festiwalach w Polsce, takich jak Opener Festival oraz OFF Festival. 

Obecnie Minerals kończą przygotowywanie materiału na drugą płytę, która w ich opinii jest bardziej dojrzała, ale ma w sobie także pewną nową siłę, która towarzyszyła im przy tworzeniu nowych utworów. Jak zapewniają muzycy, udało się im stworzyć pewnego rodzaju nową jakość, która jest jednocześnie naturalną kontynuacją poprzedniego albumu.

1 komentarz: