środa, 14 stycznia 2015

Koncert "Michał Wróblewski Trio" [PL] 

[Michał Wróblewski / Michał Kapczuk / Sebastian Kuchczyński]

Nd. 18.01.2015, g. 20:30 || 25 PLN



Na naszym drugim styczniowym koncercie będziemy mieli zaszczyt gościć wybitnego pianistę, kompozytora Michała Wróblewskiego wraz z kontrabasistą Michałem Kapczukem i perkusistą Sebastianem Kuchczyńskim. Ostatnią płytę 'City Albums' uważamy za nadzwyczajne dzieło współczesnego jazzu i tym bardziej się cieszymy ze będziemy mieli okazje ja usłyszeć na żywo na naszej scenie. Zapraszamy!

||| • Michał Wróblewski Trio [PL]

||| • Niedziela, 18.01.2015, g. 20:30

||| • Bilety: 25 PLN

||| • Bilety można nabyć online (www.pardontotu.pl) / przy barze / 'na bramce'

◊ • Michał Wróblewski – fortepian
◊ • Michał Kapczuk - kontrabas
◊ • Sebastian Kuchczyński - perkusja 

Link do wydarzenia na Facebook:

◊ Michał Wróblewski 

pianista jazzowy, kompozytor pochodzący z Gorzowa Wlkp. Absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. 

W grudniu 2010 roku zadebiutował ze swoim własnym Trio, zdobywając I. nagrodę na konkursie młodych zespołów jazzowych "Jazz Juniors" w Krakowie i nagrywając debiutancki album zatytułowany "I Remember". 

Współpracował i współpracuje m. in. z: Terence’m Blanchardem, Polską Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR), Orkiestrą Polskiego Radia Amadeus pod dyr. Agnieszki Duczmal, Daną Hawkinsem, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Miśkiewiczem, Maciejem Obarą i innymi.

Jego autorskie albumy "I remember" i "Jazz i Orkiestra" - około godzinna suita na kwartet jazzowy i orkiestrę symfoniczną odniosły sukces na rynku polskim i japońskim. Album "Jazz i Orkiestra" zdobył miano "Jazzowej płyty roku" w Polskim Radiu Trójka. Był również dystrybuowany wśród prenumeratorów Jazz Forum w październiku 2013 r.

Najnowszy album Michała "City Album" mający swoją premierę 25 sierpnia 2014 w Japonii (Gats Production Ltd.) oraz 13 września w Polsce (Fonografika) to projekt pod patronatem Polskiego Radia Trójka oraz Instytutu Adama Mickiewicza.

Obecnie pracuje nad muzyką do swojego najnowszego projektu, który nagrywał będzie z Terence’m Blanchardem w Nowym Jorku w lutym 2015r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz